Esenyurt City Center Avm Açıldı !

24.09.2017

1.812 Kişi Okumuş

0 Yorum

City Center Esenyurt açıldı Esenyurt’un kalbinde konuşlanan City Center, Türkiye’de bir ilk olarak tüm kamu ve ticaret merkezlerinin bir noktada buluştuğu; içerisinde belediye, kamu binaları, ofislerin ve alışveriş merkezinin birlikte yer aldığı iş, alışveriş ve yaşam alanı oluşuyor

 

“Esenyurt’ta resmi işlem ve alış veriş aynı noktada olacak” Esenyurt’un kalbinde konuşlanan City Center, Türkiye’de bir ilk olarak tüm kamu ve ticaret merkezlerinin bir noktada buluştuğu; içerisinde belediye, kamu binaları, ofislerin ve alışveriş merkezinin birlikte yer aldığı iş, alışveriş ve yaşam alanı oluşuyor. Esenyurt Belediyesi ve Özyurt&Vizyon İnşaat’ın birlikte gerçekleştirdiği proje Türkiye’de bir ilk özelliği taşımaktadır.

City Center Esenyurt Kamu ve Ticaret Merkezinin Lansman Organizasyonu istanbul Suada Clup’de gerçekleştirilen programa,  Esenyurt Kaymakamı Halil Uyumaz, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Emniyet Müdürü Bülent Köksal, İlçe belediye meclisi üyeleri ve perakende sektörünün üst düzey yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşmiştir. Mass retailing genel koordinatörü Selim Aktuğ sektörel bilgilendirme konuşması yaptı. Aktuğ “750 bin nüfusa ulaşacak  Esenyurt İlçesinde üçüncü bölgenin en değerli projesi şehrin kalbinde olacaktır. Sayın Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve yatırımcılarımız  Özyurt&Vizyon İnşaat’ın desteği ile 20 bin metre kare kiralama alanına sahip konforlu bir alış veriş merkezi oluşturuyoruz. Bu proje, tamamen Esenyurt lokasyonu için geliştirilmiş bir projedir. Proje içindeki kamu binaları ve ofisler ile Esenyurt’un ticaret merkezini burada oluşturmuş oluyoruz” dedi.

 

“Hayaldi, Gerçek oldu”

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu: “

Türkiye’de böyle bir projenin ilk olduğunu vurgulayan Başkan Necmi Kadıoğlu, “Nüfusu 500 bin olan Esenyurt ilçemizde, resmi kurumların bir arada bulunduğu bir çatı ile vatandaşın resmi kurumlar arasında koşmasını önlemek gerekiyor. Çünkü Esenyurt İstanbul’un farklı ilçelerinden yoğun göç almaktadır. Bizde planlarımızı bu yönde yapıyoruz. Önümüzdeki süre içinde 600 ile 750 bin arasında bir nüfusu olacağını planladığımız ilçede, vatandaşın ihtiyaclarına cevap verecek bir yapı oluşturmayı istedik” diye konuştu.

Başkan Kadıoğlu “

Resmi kurumların günlük 5 bin kişilik bir insan hareketliliği var. Buna ek olarak Esenyurt’un prestijli bir noktasında gerçekleştireceğimiz projeyi ticari ve iş merkezleri ile desteklemek istedik” Proje içinde, üç kategoride ofisler inşa edilerek buradaki hareketlilik artacağını vurgulayan Kadıoğlu “Resmi işlemlerini tamamlayan insanların alış veriş yapabileceği, sosyal alanlardan faydalanabilmesi için yanı başında bulunan 74 dönümlük Recep Tayip Erdoğan Park’ında dinlenebileceğini” söyledi.

 

Vatandaş daha iyi hizmet alacak

Esenyurt’ta Kaymakam olarak ilçede yönetim işleri ile uğraş verdiğini söyleyen İlçe Kaymakamı Halil Uyumaz, ayrıca  yatırım işlemlerine de destek olduğunu ifade etti. Kaymakam Uyumaz” Esenyurt’ta üç yıldır kurucu Kaymakam olarak görev yapıyorum. Belediye Başkanımız ile birlikte modern bir kent oluşturma çabası içerisindeyiz. Bu projenin bizi ilgilendiren iyi tarafı, tüm kurumları ilgilendiren içinde payı var. Emniyet, Belediye, Kaymakamlık ve diğer tüm kurumların olduğu Türkiye’de bir ilk proje olduğunu görmekteyiz. Ben inanıyorumki bu proje, hem iş adamlarımız açısından, hemde vatandaşlarımız bakımından çok iyi bir çözüm olacaktır. Çünkü bize gelen vatandaşımızın böyle modern bir binada, güzel hizmet alması, ayrıca sosyal alanlardanda faydalanması zengin bir proje olduğunun göstergesidir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Esenyurt Belediyesi ve Özyurt&Vizyon inşaatın birlikte başlattığı City Center, 195.000 m2 kapalı inşaat alanı, 2000 araçlık kapalı ve açık otoparka sahiptir. Proje 76.000 m2 “özel orman statüsünde” Recep Tayyip Erdoğan Parkı ile iç içedir. City Center içerisinde tüm birimleri ile hizmet veren 10 katlı, 12.000 m2 Esenyurt belediyesi, halkın bölge milletvekilleri ile buluşacağı meclis salonu ve TBMM irtibat bürosu yer almaktadır. Ayrıca 8.500 m2 Hükümet Konağı; içerisinde kaymakamlık, nüfus müdürlüğü, milli eğitim, tapu kadastro, mal müdürlüğü, müftülük ve sosyal yardımlaşma vakfı ofisleri, 4500 m2 emniyet müdürlüğü aynı konsept içerisinde bulunmaktadır. City Center Esenyurt içerisinde  26.000 M2 kiralanabilir, toplam 45.000 Metrekare yaşam, eğlence ve alışveriş merkezini bulunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası perakende markaları, hipermarket, sinema salonları, foodcourt, çocuk ve genç eğlence alanları ile ticaret merkezi olmanın yanında bir yaşam merkezi niteliğini beraberinde taşımaktadır. “Gelişen Türkiye’nin yeni kenti Esenyurt’ta eviniz ile işiniz, City Center ayrıcalığıyla aynı mekanda birleşiyor” City Center Esenyurt’ta 3 farklı konseptte ofisler bulunmaktadır. Home Office: 75 m2 ile 185 m2 aralığında, 1+1, 2+1, 3+1 seçenekleriyle, 23 Katta toplam 244 ofis mevcuttur. Deluxe Office: 8 Kattan oluşan, 70 m2 ile 151 m2 arasında değişen toplam 88 ofis yer almaktadır. Premium Office: Kendi içerisinde katlı villa biçiminde dizayn edilen ofisler, 180 m2 ile 360 m2 arasında değişmektedir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.