Esenyurtlu kadınlar: OHAL kadınların yaşamından eksik olmadı

07.03.2017

835 Kişi Okumuş

0 Yorum

Esenyurtlu kadınlar: OHAL kadınların yaşamından eksik olmadı

İstanbul Esenyurt’ta kadınlar 8 Mart etkinliği düzenledi, OHAL’in kadınların yaşamına etkisine dikkat çekildi.

İstanbul Esenyurt’ta kadınlar 8 Mart etkinliği düzenledi. Depo Caddesi’nde bir araya gelen kadınlar, ‘Yaşasın 8 Mart, yaşasın mücadelemiz’, “Emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz bizimdir” sloganları attı.

Kadınlar adına açıklamayı yapan Saniye Evren, kadınların sürekli bir saldırı altında olduğunu vurgulayarak; “20 Temmuz’dan bu yana var olan OHAL biz kadınların yaşamından hiç eksik olmadı. Çağdışı uygulamalarla karşı karşıyayız. 4+4+4 eğitim sistemi ile çocuk istismarı meşrulaştırıldı. Kız çocuklarının istismarcılarıyla evlendirilmek istenmesi başta kadınlar olmak üzere tüm toplumun tepkisi ile karşılaştı ve direncimizle yasa tasarısı geriye çekildi” dedi.

Kadınların 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandumda ‘Hayır’ diyeceğini belirten Evren “Bütün bu yaşadıklarımızın en büyük sorumlusu AKP hükümetidir. Sanki 15 yıldır ülkeyi onlar yönetmiyormuş gibi, başta biz kadınlar olmak üzere tüm toplumu baskı altına alacak olan anayasa değişikliğini önümüze koyuyor. Biz kadınlardan ‘Evet’ dememiz isteniyor. Biz kadınlar emeğimizin sömürülmesine, kadın cinayetlerine, tacize-tecavüze, yaşamımıza müdahale edilmesine, şimdiye kadar ‘hayır’ dedik, referandumda da ‘hayır’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Etkinlik açıklamanın ardından düzenlenen şiir ve müzik dinletisi ile son buldu. (İstanbul/EVRENSEL)

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.